Apartamenty do wynajęcia w Szczecinie

Szczecin

Szczecin jest jednym z najstarszych miast Polski. Miasto leży w północno zachodniej części Polski, nad rzeką Odrą, w sąsiedztwie trzech państw europejskich: Niemiec, Danii i Szwecji. Jest stolicą województwa zachodniopomorskiego. Wyróżniające miasto są port morski i stocznia. Port szczeciński rozciąga się wzdłuż Odry i sztucznych kanałów o długości nabrzeża - 30 km. Szczecin ze względu na położenie był ośrodkiem handlu nad Bałtykiem. Miasto portowe było potęgą w Europie.


Najważniejszą gałęzią przemysłu Szczecina jest przemysł stoczniowy, poza tym rozwinięty przemysł chemiczny, spożywczy, metalowy, maszynowy, hutniczy, elektrotechniczny, materiałów budowlanych, odzieżowy.


Szczecin został zbudowany na wzór Paryża. Jego układ przestrzenny ulic jest oparty na systemie placów gwiaździstych. Miasto odznacza się bogactwem zieleni. Wśród miejskiej zabudowy znaleźć można parki z rzadkimi okazami drzew i krzewów. Park Kasprowicza to miejsce które należy odwiedzić podczas pobytu w Szczecinie. Miasto leży pośród trzech puszcz: Bukowej, Goleniowskiej i Wkrzańskiej. W Szczecinie są jeziora Dąbie oraz Głębokie,  zwiększające atrakcyjność miasta pod względem wypoczynkowym. Około 65 km dzieli Szczecin od nadmorskich miejscowości wypoczynkowych.


Jako jedno z największych miast kraju posiada wiele zabytków, muzeów, teatrów, szkół wyższych, co pozwala na określenie Szczecina jako ośrodka turystycznego oraz kulturalnego. Do najważniejszych zabytków należą: Zamek Książąt Pomorskich, Baszta Panieńska, Brama Portowa oraz Królewska, Wały Chrobrego, Wieża Bismarcka oraz Fontanna przy Placu Orła Białego. Z okazji 750-lecia nadania praw miejskich został opracowany siedmiokilometrowy Miejski Szlak Turystyczny. Prowadzi po 42 najciekawszych i najstarszych miejscach miasta.


W mieście są organizowane imprezy cykliczne jak np. Dni Morza (Sail Szczecin), Turniej Tenorów na Zamku (czerwiec), Dni Odry (lipiec), Festiwal Fajerwerków (sierpień),  Piknik nad Odrą (maj), Turniej Tenisowy PEKAO Open (wrzesień), Międzynarodowe Spotkania Teatralne OKNO (listopad) oraz wiele innych. W Szczecinie działa ponad 30 bibliotek, 5 teatrów, Filharmonia, Opera na Zamku, Amfiteatr w Parku Kasprowicza, 5 kin wśród których PIONIER - najstarsze kino na świecie, działające od 1909 roku. Szczecin jest miastem studenckim, w ciągu całego tygodnia są organizowane cykliczne imprezy w ponad 50 klubach i dyskotekach.

Z tych wszystkich atrakcji możesz korzystać odwiedzając nasze apartamenty!

Zarezerwuj Apartament w Szczecinie